Dzień dobry.

Varg Vikernes to postać doskonale znana polskim fanom muzyki metalowej. Perypetie życiowe poprowadziły go ze sceny muzycznej przez więzienie do „słodkiej” Francji. Tak – właśnie tam Varg teraz mieszka i tworzy. I wychowuje wraz z żoną dzieci. Bo trzeba powiedzieć, że Varg poślubił Francuzkę – Marię Cachet i równocześnie przybrał nowe imię i nazwisko: teraz (formalnie) nazywa się Luis Cachet. Oprócz trójki dzieci z Marią, Varg ma również dorosłą córkę urodzoną jeszcze w 1993.

Obecnie Varg zajmuje się swoją muzyką (Burzum), tworzy system rpg o nazwie MYFAROG oraz prowadzi bloga pod tytułem Thulean Perspective. Tego właśnie bloga będę tutaj tłumaczył, w kolejności w jakiej posty ukazywać się będą na blogu Varga. Kilka miesięcy temu tłumaczyłem już Varga na potrzeby innego polskiego bloga http://thuleanperspectivepoland.wordpress.com ale tamten blog umarł śmiercią naturalną.

Proszę pamiętać, że nie jestem tłumaczem profesjonalnym, nie biorę za to również pieniędzy. Tłumaczę w MOIM WOLNYM czasie. Wszelkie pytania i sugestie najlepiej kierować na maila, ewentualnie proszę zostawić komentarz pod postem.

I jeszcze uwaga techniczna: Varg w swoich postach, po mimo doskonałej znajomości angielskiego, stosuje czasami siatkę pojęciową swego ojczystego norweskiego i dlatego jego oryginalne posty mają drobne potknięcia językowe, które jednak postaram się tutaj wyprostować.

 

Reik

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Dzień dobry.

  1. Świetnie że można poczytać te blogi po polsku, wielkie dzięki! Dobra robota. Osobiście angielski znam średnio więc ta opcja ucieszyła mnie szczególnie. Życzę powodzenia i pozdrawiam, czekam na kolejne Twe prace. Szacunek.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s