Haplogrupy

Post Varga z 28 stycznia 2013r.

Zaraz omówimy niestandardowo opracowaną teorię, która ma za zadanie przełamać resztki europejskiego sprzeciwu wobec mieszania ras i wyjątkowo niemądrą teorię (pochodzenia) „z Afryki”. Będziemy mówić o haplogrupach chromosomu Y-DNA.

Jak już wspomniałem w „Skąd przychodzimy i dokąd idziemy” często mieszamy różne pomysły i w rezultacie tego kończymy mówiąc o „Celtach” jako o ludzie zamiast o grupie językowej oraz o „indoeuropejskiej inwazji”, która w rzeczywistości nigdy nie miała miejsca.

Zanim będę kontynuował muszę podkreślić, że nie jestem ekspertem od haplogrup. Zawsze miałem przeczucie, że to nonsens, więc nigdy wcześniej się tym nie zajmowałem, ale w końcu i tak to zrobiłem. Nie w najbardziej skrupulatny sposób, ale na tyle dobry, aby uzyskać dobry pogląd.

Cóż więc widzę z mojej perspektywy? Widzę stek bzdur, gdzie mówi się o nieistniejącym europejskim neolitycznym kulcie matriarchalnej płodności (jakby w epoce kamiennej człowiek miał problemy z płodnością?), który to został zastąpiony przez patriarchalny kult wojownika, kiedy w epoce brązu ludy jeźdźców (nomadów) ze Wschodu najechały Europejczyków i mniej lub bardziej ich zmasakrowały. Patrząc dalej widzę opowieści o migracji mieszkańców Afryki do Europy, przy założeniu, że wszyscy akceptują jako fakt dokonany bezsensowną teorię (wyjścia) „z Afryki”. Dalej widzę jeszcze sporo gadki o językach i o tym, że pierwotny język europejski musiał być tak odmienny od indoeuropejskiego jako współczesny język angielski jest odmienny od chińskiego. Naprawdę? A skąd oni to wiedzą? Spekulacje są nieograniczone, bzdury zawsze obecne, ale wszystko przysłania wola, aby nie zostawić Europie żadnego długu wdzięczności.

Kiedy zobaczyłem różne mapy haplogrupy Y-DNA w Eupedii od razu zrozumiałem o co im wszystkim chodzi. Owszem – nie było to uprzejme, ale zaśmiałem się z oficjalnych hipotez i potrząsnąłem głową z rozpaczy …

Pozwólcie, że podzielę się z wami moimi myślami, przyjaciele. Po bliższej analizie niektóre z nich mogą wydać się oczywiście błędne i muszą zostać nieco zmienione, ale przede wszystkim chcę pokazać, jak powinno czytać się ten materiał – nie w sposób w jaki jest odczytywany przez „naukowców” i im podobnych.

Haplogrupa R1a jest grupą, która posiada scytyjskich przodków. Byli oni jednymi z pierwszych, którzy udomowili konie.

Haplogrupa R1b jest grupą, która posiada przodków z ludów, które dziś zwiemy „Celtami”.

Haplogrupa I1 jest grupą, która posiada przodków z ludów proto-skandynawskich.

Haplogrupa I2a jest grupą, która posiada przodków z ludów iliryjskich.

Haplogrupa I2b jest grupą, która posiada przodków z pewnego szczególnego plemienia proto-skandynawskiego, którego nazwy nie znamy do dzisiaj.

Haplogrupa G jest grupą, która przodków z plemienia, które w pewnym momencie żyło w dzisiejszej Gruzji, ale nie znamy jego nazwy. Jest prawdopodobne, że byli jednymi z pierwszych, którzy porzucili styl życia zbieracko – łowiecki na rzecz rolnictwa.

Haplogrupa J2 jest grupą, która posiada przodków sumeryjskich lub wywodzących się z jakiegoś ludu ze środkowego wschodu.

Haplogrupa J1 jest grupą, która posiada przodków wywodzących się z jakiegoś ludu ze środkowego wschodu.

Haplogrupa E1b1b jest grupą, która posiada przodków wywodzących się ludów Afryki Zachodniej.

Haplogrupa T jest grupą, która posiada przodków wywodzących się z Afryki Wschodniej i/lub ludów Bliskiego Wschodu.

Haplogrupa N1c1 jest grupą, która posiada przodków wywodzących się z ludów proto-fińskich.

Haplogrupya Q jest grupą, która posiada przodków wywodzących się z Hunów (którzy często zawierali małżeństwa z Gotami z południowej Szwecji).

Technologia może rozprzestrzeniać się poprzez najazdy i przejęcia obszaru, ale łatwiej i bardziej prawdopodobnie działo się to wtedy, gdy członek jednego plemienia żenił się z członkiem innego i oboje uczyli się nawzajem swoich umiejętności i technologii. W ten sposób można łatwo wyjaśnić naturalne rozprzestrzenianie się różnych technologii, rolnictwa, udomowienie różnych zwierząt i tak dalej. Ma to również sens patrząc na to jak haplogrupy ludów na danym obszarze odpowiadają tak dobrze technologii używanej na danym obszarze i jak rozprzestrzenianie się jednej haplogrupy może odpowiadać tak dobrze rozprzestrzenianiu się tej czy innej technologii lub zjawisk kulturowych.

Zamiast dyskredytować to, o czym mówię w „Skąd przychodzimy i dokąd idziemy” to powyższe uwagi mogą zostać bardzo dobrze wykorzystane na potwierdzenie moich słów! Jedyną rzeczą, którą te haplogrupy Y-DNA nam mówią to to skąd niektórzy z naszych męskich przodków się wywodzą. Haplogrupa Scytów (R1a) została rozłożona na całym obszarze rosyjskich stepów, ale także w Iranie i Indiach, a później w Europie Zachodniej i Północnej. To nie ma nic wspólnego z jaką indoeuropejską rasą „aryjskich” panów, wpadającą do Europy na grzbietach koni i masakrującą wszystkich bezbronnych europejskich łowców-zbieraczy. Na wypadek, gdybyście tego jeszcze nie wiedzieli, to mogę powiedzieć, że Europa była porośnięta gęstymi i starymi lasami, przez co sama idea zwycięskiej armii konnej w Zachodniej, Środkowej i Północnej Europie jest oczywiście sama w sobie absurdalna. Nijak ma się też do tego teza twierdzącą, że jeźdźcy przejęli też część Norwegii. Poważnie – podbili to jazdą?

Zdjęcia z najbardziej „indoeuropejskiej” części Norwegii:

Udowodnijcie mi, że się mylę, a ja naturalnie zmienię lub dostosuję moje poglądy. Nie mniej jednak wszystkie dowody dotychczas przedstawione świetnie można zinterpretować tak jak ja tutaj i na pewno ma to więcej sensu, niż wiara, że konnej armii 2000 lat zajęło, aby przenieść się z Ukrainy do Norwegii, jak sugeruje się w Eupedii. Takie przemieszczenia i objęcia obszarów – w ciągu tak długiego czasu, ale na tak krótkie dystanse, to skutki małżeństw mieszanych między sąsiednimi plemionami, a nie najazdów.

Mogę dodać, że ponad wszelką wątpliwość to wszystko dowodzi, że południowi Europejczycy mają ciemne włosy i brązowe oczy, nie dlatego, że to jest ich rodzimy wygląd, ale dlatego, że zostali zmieszani z ludami z Afryki i Bliskiego Wschodu. Oczywiście, wszystkie lud Europy są w pewnym stopniu zmieszane z ludami z Afryki i Bliskiego Wschodu, ale te z południa są ciemniejsze od innych, ponieważ są bardziej zmieszane z nimi niż reszta z nas.

Na koniec dodam, że jeśli chcesz wiedzieć, jak śmieszna i nielogiczna jest teoria „pochodzenia z Afryki”, to proponuję przeczytać ten artykuł.

5 uwag do wpisu “Haplogrupy

 1. Takie bzdury musialo wyśmiac tysiace ludzi;
  jednak nie widze tutaj komentarzy;
  wysoce logiczny wniosek;
  nie ma sensu ich pisac;
  zapewne znikaja.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s