Nauka w skandynawskiej mitologii: pole magnetyczne, warstwa ozonowa i promieniowanie ultrafioletowe.

Oryginalny post Varga z 30 stycznia 2013r.

Europa była kiedyś bardzo oświeconym kontynentem o pogańskim światopoglądzie opartym na nauce. Nie na upolitycznionej quasi-nauce, ale na prawdziwej nauce. Można znaleźć tego dowody w całej naszej mitologii.

W Grîmnismâl (przyp. tłum.: część Eddy) – zwrotka 38 – słyszymy rozmowę pomiędzy Słońcem a Ziemią o tarczy, która chroni ziemię i morze przed spaleniem. Tarcza nazywa się Svalinn („Zimna”, „Chłodna”):

„38. Jest jedna o nazwie Zimna, która stoi przed Słońcem,

Lśniąca dla bogów:

Ogień pochłonie góry i morze

jeśli spadnie stamtąd”.

Z Wikipedii:

Ziemia jest w dużym stopniu chroniona przed wiatrem słonecznym, strumieniem naładowanych cząstek energetycznych pochodzących od Słońca, przez swoje pole magnetyczne, które odchyla większość naładowanych cząstek. Cząstki te mogłyby zniszczyć warstwę ozonową, która chroni Ziemię przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Obliczenia dotyczące strat dwutlenku węgla z atmosfery Marsa, wynikających z wychwytywania jonów przez wiatr słoneczny, odpowiadają niemal całkowitej utracie jego atmosferze, ponieważ pole magnetyczne Marsa nie działa.

Więc kiedyś wiedzieli, że to «Zimna» chroni życie na naszej planecie? Że gdyby „spadła”, to ląd i morze by się „spaliły”?

O promieniach ultrafioletowych możemy dowiedzieć się, że:

„Całe widmo promieniowania ultrafioletowego ma kilka cech biologicznych promieniowania jonizującego, w ten sposób, że znacznie bardziej uszkadza wiele cząsteczek w układach biologicznych, niż prosty wpływ ciepła (przykładem są oparzenie słoneczne). Właściwości te wynikają z mocy zmieniania przez fotony ultrafioletowe wiązań chemicznych w cząsteczkach, nawet bez wystarczającej ilości energii do jonizacji atomów”.

Jeśli «Svalinn» spadnie będziemy się palić, ale może nasi przodkowie już to wiedzieli co najmniej tysiąc lat temu.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Nauka w skandynawskiej mitologii: pole magnetyczne, warstwa ozonowa i promieniowanie ultrafioletowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s